Zmieniające się potrzeby rynku, rosnące wymagania w zakresie bezpieczeństwa oraz dbałość o środowisko sprawiają, że przedsiębiorcy coraz częściej zastanawiają się nad modernizacją swoich hal magazynowych. Warto zatem przyjrzeć się, kiedy jest to konieczne i jakie korzyści może przynieść taki krok.
Blacha trapezowa to popularny materiał stosowany w budownictwie, przemyśle i rolnictwie. Dzięki swoim właściwościom, takim jak wytrzymałość, odporność na korozję czy łatwość montażu, jest doskonałym wyborem do realizacji różnych inwestycji. W zależności od potrzeb można wybrać spośród kilku rodzajów blachy trapezowej, które różnią się między innymi grubością, kształtem czy przeznaczeniem.
Posiadanie własnej hali magazynowej staje się coraz bardziej popularne wśród polskich przedsiębiorców. Jednym z najważniejszych problemów, które pojawiają się na etapie wyboru rodzaju konstrukcji jest pytanie o to, czy lepiej wybrać halę stalową, czy murowaną. W tym artykule postaramy się przybliżyć cechy obu rozwiązań, aby ułatwić Państwu proces decyzyjny.
Wiata stalowa może być doskonałą alternatywą dla blaszanego, czy murowanego garażu. To stabilna, ale przy tym tania, praktyczna i funkcjonalna konstrukcja, która może stanowić osłonę dla samochodu lub innego pojazdu i nie tylko. Zadaszone miejsce postojowe sprawdzi się przy domu, przy sklepie, czy firmie odwiedzanej przez klientów. W naszym wpisie przyjrzymy się bliżej wiatom stalowym i ich wykorzystaniu w praktyce.
Jaki garaż samochodowy możemy wybudować na własnej działce bez konieczności starania się o pozwolenie? Czy jeżeli zaplanowany przez nas obiekt spełnia konkretne wytyczne, to jakie formalności powinny być dopełnione? - Wyjaśniamy kwestie metrażu, wymiarów garażu, a także odległości obiektu od granicy działki i wskazujemy, gdzie zgłosić budowę.
Kiedy zastanawiamy się nad budową na terenie własnej działki, wolno stojącego garażu, który nie jest częścią domu lub innego budynku, przy wyborze wymiarów i konstrukcji najczęściej myślimy w pierwszej kolejności o powierzchni optymalnej dla samochodu. Już na etapie planów, a potem projektowania, musimy zdecydować również, jaką wybierzemy bramę garażową – przede wszystkim, jak będzie się otwierać.
Czas postawienia hali magazynowej określa się na podstawie bardzo wielu różnych czynników, jeśli mówimy o całym przedsięwzięciu – od przygotowania koncepcji po przystąpienie do realizacji. W związku z tym, że hale magazynowe jako obiekty muszą być projektowane z uwzględnieniem wymogów dla produktów, które będą w nich składowane i innych ważnych kryteriów, orientacyjny czas realizacji możemy oszacować po przeprowadzeniu gruntownych konsultacji.
Hale magazynowe to obiekty, w których przechowujemy różne surowce i gotowe produkty. Mogą różnić się budową, przy czym konstrukcje nośne większości z nich wykonywane są ze stali, głównie prefabrykatów w formie prętów oraz profili o różnych przekrojach. Powstają też hale magazynowe murowane i żelbetowe, jednak znacznie rzadziej. W naszym wpisie przyjrzymy się bliżej temu, jak wykonywane są hale ze stalową konstrukcją nośną.
Hale magazynowe jak sama nazwa wskazuje, wykorzystywane są przede wszystkim do magazynowania różnego rodzaju produktów bądź surowców. Zainteresowanie halami magazynowymi wykonanymi ze stali stale wzrasta. Co ciekawe, obecnie powstaje znacząco więcej hal ze stali niżeli klasycznych magazynów murowanych. Ich rosnąca popularność jest spowodowana szeregiem zalet. Wiele osób porównuje ten rodzaj budynku z klasycznymi budowlami murowanymi o podobnym zastosowaniu.
Hale magazynowe wykonywane są z gotowych elementów, produkowanych na konkretne wymiary hali. Takie rozwiązanie pozwala na szybki montaż całej budowli, bez konieczności docinania czy poszukiwania części. Hale magazynowe produkowane są z wysokiej jakości materiałów, a ich montaż wykonywany jest przez wykwalifikowanych pracowników, dzięki czemu cała praca przebiega bezpiecznie i zgodnie z wszystkimi zasadami BHP.